Тепловий насос повітря-вода: принцип роботи та переваги
Уявімо, що прерогативою для Вас є максимальна економія фінансів. В принципі, з урахуванням нинішньої ситуації в країні, фантазувати в цьому напрямку не складе великих труднощів. Тоді в питанні вибору системи опалення, перш за все, варто звернути увагу на теплові насоси повітря-вода: обладнання даного типу відрізняється досить швидкою окупністю.
Принцип роботи теплового насоса
Головним джерелом для забору тепла є повітря. Повітряний тепловий насос може спродукувати до 5 кВт енергії для нагріву води та опалення приміщення, витративши всього лише 1 кВт мережевого електрики для роботи приводу.
Суть функціонування повітряного теплового насоса полягає в акумулюванні енергії, яку виділяє повітря при випаровуванні в момент проходження через замкнутий контур холодоагенту. Наступний етап - конденсація холодоагенту з виділенням теплової енергії для її передачі в опалювальну систему.
Повітря з навколишнього середовища втягується вентилятором і направляється на теплообмінник випарника теплового насоса. Температура холодоагенту, який знаходиться в теплообміннику, завжди нижча за температуру повітря, що поступає. Таким чином, під впливом останнього, холодоагент закипає і переходить в пароподібний стан.
Далі в такому вигляді він піддається стисканню в компресорі. Під час цього його тиск, а, як наслідок, і температура середовища зростають. На цьому етапі відбувається перетворення в теплову енергію механічної енергії компресора.
Розігрітий і стиснутий холодоагент подається на теплообмінник конденсатора. Там він через охолодження в конденсаторі віддає теплову енергію системі опалення, а сам піддається конденсації і майже повністю повертається в стан рідини.
Після цього холодоагент проходить через розширювальний клапан для додаткового охолодження. Далі тиск падає до початкового, після чого він знову подається у випарник вже повністю в рідкому вигляді. І цикл повторюється.
З чого складається система теплового насоса
До складу теплового насоса повітря-вода входять:
- зовнішні блоки: один (моноблок) або два (спліт-система: зовнішній і внутрішній блоки);
- бак під гарячу воду або бойлер з трубчастим електронагрівачем (в бівалентному режимі, якщо встановлено додатковий нагрівач для води);
- система розподілу тепла (фанкойли, теплі підлоги, радіатори або конвектори);
- автоматика для управління (контролер, термостат, датчик).
Переваги:
- економічна вигода: мінімальні фінансові витрати на установку та експлуатацію;
- існує високотемпературне та середньотемпературне обладнання для роботи з теплими підлогами, конвекторами, радіаторами та фанкойлами (додаткове кондиціонування);
- універсальність роботи: на нагрів води, опалення та кондиціонування або просто опалення;
- високий клас енергоефективності: А +++;
- високий коефіцієнт перетворення енергії: СОР - до 5,0;
- широкий модельний ряд;
- робота від однофазної або трифазної мережі;
- можливість установки в каскаді;
- управління роботою через інтернет, погодозалежне управління або ж налаштування режимів роботи;
- можливість роботи як в режимі автономності, так і в комплексі з котлом;
- контроль додаткових джерел тепла: електронагрівач, сонячний колектор або котел;
- регулювання цілого комплексу контурів опалення, підігрів води для потреб в будинку або нагрівання води для басейну;
- нескладний монтаж обладнання;
- простота використання і обслуговування;
- економія електроенергії.
На даний момент на ринку України теплові насоси "повітря-вода" мають найбільший попит, оскільки відрізняються від інших типів обладнання, перш за все, високою сезонної ефективністю. І без докорів сумління можна стверджувати, що при придбанні вони зможуть забезпечити комфортний клімат в будинку на довгі і довгі роки і при цьому подбають про Ваш гаманець!