• Головна
 • Блог
 • Як зробити опалення в будинку 150 м2 за 1700 грн в місяць

Блог

Теплові насоси «під ключ»
для приватних будинків, квартир,
комерційної нерухомості
та  промисловості

Як зробити опалення в будинку 150 м2 за 1700 грн в місяць

Для приватного будинку невеликій площі дуже важливо створити ощадливу в роботі систему опалення, альтернативну газовому опаленню. Таким енергоефективним рішенням є повітряний тепловий насос, який при достатній теплоізоляції будинку відмінно справляється із завданнями теплопостачання навіть в умовах помірного клімату України. В результаті ціна кіловата теплової енергії для опалення і ГВП виходить найнижчою.

Дата
серпня 27, 2020
666

Опис об'єкту та перелік послуг

Об'єкт: Двоповерховий житловий будинок площею 150 м2.

Адреса: c. Круглик (Київська область)

Послуга: Опалення та гаряче водопостачання за допомогою теплового насоса, монтаж.

Кількість задіяних осіб: 4

Термін виконання: 5 днів.

 

Звернення замовника

За рекомендацією одного з наших численних клієнтів до нас звернувся власник приватного житла, розташованого в с. Круглик. У житловому двоповерховому будинку площею 150 м2 необхідно було встановити ефективну систему опалення та нагріву води для системи гарячого водопостачання.

Передбачалося використання електричного котла для опалення та електричного бойлера для нагріву води. У будинку вже змонтована система поверхневого опалення "тепла підлога" і система гарячого водопостачання з рециркуляцією.

Клієнт хотів отримати комфортну температуру в приміщеннях при мінімальних експлуатаційних витратах. Також замовника цікавили три питання:

 • порівняння інвестицій в основне устаткування і витрат на опалення тепловим насосом і електрокотлом;
 • чи зможе тепловий насос забезпечити температуру повітря в приміщенні +20 .. + 22 °С при зовнішній температурі -20 ° С;
 • можливість дистанційного керування обладнанням.

Необхідно відзначити, що виділена електрична потужність на ділянку - 12 кВт. Тариф на електроенергію 1,68 грн / кВт·год.,без можливості використовувати тариф на електроопалення та нічний тариф.
Клієнт надав дані по огороджувальних конструкціях будівлі (вікна, матеріали стін і утеплення), на основі яких були визначено тепловтрати будівлі - 9 кВт і навантаження на систему гарячого водопостачання - 1,2 кВт.

На наступній діаграмі показано порівняння річних витрат на опалення і ГВП при використанні теплового насоса і електрокотла. Річна економія становить 20 800 грн (670 євро на момент монтажу).

 

 

Простий термін окупності склав 8 років (без урахування зростання тарифів).

На наступній діаграмі показано споживання електричної енергії протягом року.

 

 

Потужність теплового насоса повітря-вода підібрана таким чином, щоб забезпечувати опалення будівлі без додаткових джерел енергії до температури зовнішнього повітря -6 °С (рис 2) - це 85% опалювального періоду. Теплова потужність теплового насоса при цій температурі становить 7 кВт. При низьких температурах зовнішнього повітря тепловий насос автоматично активує вбудований електричний нагрівач максимальною потужністю 6 кВт. Електричний нагрівач має 6 ступенів по 1кВт, що дозволяє плавно регулювати загальну потужність установки, не перевантажувати електричну мережу і підтримувати температуру теплоносія на необхідному рівні. Цей же нагрівач використовується для нагріву води в бойлері непрямого нагріву вище 65 °С (режим "антілегіонелла").

 

Після аналізу наданої інформації, замовник прийняв рішення встановити тепловий насос.

 

План робіт та особливості об'єкту

Спілкування з клієнтом ми почали на фінальному етапі будівельних робіт - все комунікації з опалення та водопостачання були виконані і зроблені виводи комунікацій в котельні.

Після узгодження специфікації обладнання електрикам було видано технічне завдання для установки автоматів і прокладання кабелів до місця установки обладнання.

Живлення зовнішнього блоку теплового насоса - 230В, 50 Гц (однофазний). Максимальне споживання 3,2 кВт.

Живлення внутрішнього блоку (відповідно і ТЕНів) - 380, 50 Гц (трифазне).

Додатково був прокладений кабель у вітальню до місця установки пульта управління тепловим насосом, який також виконує функцію кімнатного термостата.

 

Зовнішній блок теплового насосу встановлений на кронштейнах з нержавіючої сталі на фасаді будівлі. Кріплення кронштейнів виконано подовженими шпильками з проходом стіни наскрізь і установкою з внутрішньої сторони невеликої металевої пластини. Для гасіння вібрації зовнішній блок встановлений на віброопори.

 

 

У зовнішньому блоці заводом-виробником передбачений піддон з гріючим кабелем, що дозволило акуратно без додаткових витрат підключити злив з піддону у внутрішню каналізацію будинку (звичайно ж з установкою сифона).

У внутрішньому блоці теплового насоса вже встановлено 3-иходовий перемикаючий клапан на нагрів бойлера непрямого нагріву, що зробило монтаж обладнання більш компактним і зручним.

Крім теплового насоса Vaillant AroTHERM Split, було встановлено додаткове обладнання:

 • буферна ємність об'ємом 100л (Drazice);
 • бойлер непрямого нагріву 200л (Теплобак) зі збільшеною площею змійовика (2м2);
 • циркуляційний насос системи поверхневого опалення "тепла підлога" і насос рециркуляції (Wilo);
 • розширювальні баки системи опалення та водопостачання;
 • погодозалежний регулятор з функцією кімнатного термостата;
 • модуль інтернету для можливості віддаленого управління обладнанням. Також клієнт може надати віддалений доступ сервісному інженеру в разі виникнення помилки в роботі обладнання.

 

 

Всі роботи, включаючи монтаж обладнання та пуско-налагоджувальні процеси, в яких було задіяно 4 фахівців, були виконані протягом 5 днів, відповідно до діючих нормативів.

 

Принципова схема монтажу

 

Підсумки роботи та переваги проекту

 

По завершенню проекту, замовник отримав бажаний результат - ефективну систему опалення, комфортну температуру в будинку і віддалений контроль над роботою устаткування.

 

Якщо у Вас виникли питання - телефонуйте нам: (044) 225 00 05! Ми проконсультуємо.

Зворотній зв'язок

Заповніть, будь ласка, форму і ми передзвонимо Вам. Ми відповімо на Ваші питання і надамо необхідну консультацію!

Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове

Ми не займаємось розсиланям рекламних повідомлень,
а також не передаємо контактні дані третім особам

Чекаю дзвінка