• Головна
 • Блог
 • Типи та особливості систем опалення для приватного будинку

Блог

Теплові насоси «під ключ»
для приватних будинків, квартир,
комерційної нерухомості
та  промисловості

Типи та особливості систем опалення для приватного будинку

Від вибору системи опалення для приватного будинку залежить комфорт та благополуччя в домі. Ефективність і економічність в роботі є основними факторами, що визначають переваги способу опалення приватного будинку при сучасному подорожчанні вартості енергоресурсів.

Дата
жовтня 13, 2020
419

Ефективна система опалення приватного будинку є обов'язковою складовою забезпечення комфортних умов проживання, оскільки служить для забезпечення в оселі необхідних температурних умов. Правда, вирішуючи, яким чином буде опалюватися будинок, перед його власником нерідко виникає питання з приводу вибору системи опалення. Тому, перш ніж прийняти рішення, чи не варто розглянути всі варіанти забезпечення комфортного клімату в будинку і їх особливості.

 

Основні компоненти опалення та показники

Будь-яка система опалення в приватному будинку складається з трьох основних елементів:

 • джерела тепла, що генерує теплову енергію, яким може бути нагрівальний котел (газовий, електричний, рідко- або твердопаливний), тепловий насос;
 • опалювальних приладів, що забезпечують передачу тепла від теплоносія в приміщення, що обігрівається. До них відносяться радіатори, конвектори, випромінювачі, фанкойли, тепла підлога і так далі;
 • комунікацій, у вигляді трубопроводів і повітроводів, що забезпечують доставку теплоносія до опалювальних приладів.

До основних показників, за якими класифікуються опалювальні системи для приватних будинків, відносяться:

 • тип використовуваного теплоносія;
 • джерело тепла;
 • вид використовуваних опалювальних приладів.

 

Види теплоносіїв

До основних видів використовуваних теплоносіїв відносяться:

 • вода;

Найбільш поширений теплоносій, який використовується в рідинних системах. До безперечних переваг води, яка використовується в якості теплоносія, можна віднести її чудові теплофізичні властивості: чималу теплоємність, високу тепловіддачу і плинність. Використовується в централізованих або автономних опалювальних системах, де підігрівається за допомогою нагрівальних котлів або теплових насосів.

 • пара;

Обігрів за допомогою пару передбачає швидке нагрівання води до утворення пари, що подається в опалювальні комунікації. Через складність конструкції і високі вимоги до безпеки, в основному використовується на промислових підприємствах.

 • повітря.

Повітряне опалення приватного будинку, як правило, є частиною припливних комплексів вентиляції або кондиціонування, де повітря нагрівається за допомогою калорифера або фанкойла і подається в приміщення.

 

Джерела тепла

Найбільш затребуваними джерелами тепла, що використовуються в системах рідинного опалення, є нагрівальні котли, які в залежності від використовуваного енергоносія діляться на:

   газові;

Це найекономніший тип котлів з досить високим ККД, де паливо згорає повністю, з невеликим викидом продуктів згоряння. Можуть бути одно- і двоконтурними. Останні нагрівають, не тільки теплоносій, а й воду для побутових потреб. Якщо порівнювати всі варіанти опалення приватного будинку, то можна впевнено сказати, що газовий котел є найбільш поширеним джерелом тепла.

   рідкопаливні;

У них використовується солярка, скраплений газ і так далі. Їх продуктивність аналогічна газовим, але вартість палива істотно вище. У них застосовуються вентиляторні пальники, в яких паливо розпилюється форсунками і подається спеціальними вентиляторами в зону згоряння.

   твердопаливні;

У цих установках спалюється вугілля, пелети, торф або дрова. Працюють за принципом водяної сорочки, коли теплоносій циркулює навколо топки. До недоліків можна віднести низький ККД, велике виділення продуктів згоряння і неможливість автоматизації подачі палива, за винятком пелетних котлів;

  електричні 

Це екологічні, безпечні, зручні в монтажі та експлуатації установки, здатні забезпечити опалення в приватному будинку, з найбільш високим ККД, до того ж, що не виділяють шкідливих речовин.
Електроенергія забезпечує роботу і інших джерел тепла, до яких відносяться конвектори, масляні радіатори, інфрачервоні випромінювачі, тепловентилятори та теплові гармати. Але всі ці прилади призначені для локального застосування.

 

Альтернативне опалення приватного будинку

Останнім часом, все більшої актуальності набувають теплові насоси, які для нагріву теплоносія не вимагають спалювання вугілля або газу, а використовують низькотемпературну енергію зовнішнього середовища: повітря, води або землі.

 

Є всі передумови до того, що таке альтернативне опалення приватного будинку має хороші перспективи. З навколишнього середовища теплонасос отримує 75% енергії, необхідної для обігріву. Решта 25% припадають на електроенергію, необхідну для функціонування компресора та циркуляційного насоса.

Принцип роботи теплонасоса можна порівняти з функціонуванням холодильника, в якому відбувається відбір тепла від продуктів, що знаходяться в ньому, з подальшим його відведенням в зовнішнє середовище. Теплові насоси, навпаки, відбирають тепло у зовнішнього середовища (води в водоймах, з повітря або грунту) і подають його в опалювальні приміщення.

 

Серед беззаперечних достоїнств, якими виділяється система опалення для приватного будинку з тепловим насосом, варто виділити відсутність витрат на енергоносії, раціональне використання електроенергії, високу екологічність, безпеку експлуатації, можливість використання установки в літню пору для охолодження приміщень і інтеграції в уже існуючу систему опалення з іншими джерелами тепла, а також швидку окупність.

 

Типи використовуваних приладів

Обов'язковими елементами, які включає будь-яка система опалення будинку, є прилади, які служать для безпосередньої передачі тепла в обслуговуване приміщення.

 

В рідинному опалювальному комплексі, з використанням нагрівального котла або теплового насоса, такими є традиційні настінні радіатори, «тепла підлога» або рідинні підлогові конвектори, що представляють собою теплообмінники, поміщені в спеціальні кожухи, які можуть оснащуватися вентиляторами для примусової конвекції, що сприяє теплообміну більшої інтенсивності.

 

У системах повітряного опалення важливою складовою є фанкойли, які забезпечують інтенсивну подачу нагрітого теплоносієм повітря в приміщення, що обігріваються. Вони досить ефективно працюють в системах, що забезпечують опалення приватного будинку, в яких використовується тепловий насос, забезпечуючи і подачу охолодженого повітря в літній час.

 

Опалення приватного будинку «під ключ»

Добре продумана і якісно виконана опалювальна система в будинку дозволяє створити максимально комфортний клімат для людини і необхідні умови для різних побутових процесів. Тому, опаленню завжди приділяється особлива увага.

 

В даний час в Україні можна придбати все необхідне обладнання, що дозволяє створити якісне опалення для приватного будинку. Однак її ефективність багато в чому буде залежати від правильно виконаного проекту і точності його втілення.

 

У побудові продуктивної опалювальної системи будь-якого типу завжди може допомогти компанія «Повітря-вода», яка пропонує комплексні послуги, що включають:

 • розробку проекту, з урахуванням всіх особливостей будівлі і побажань замовника;
 • постачання всього необхідного обладнання;
 • виконання монтажних і пуско-налагоджувальних робіт;
 • подальше сервісне обслуговування обладнання.

 

Компанія «Повітря-вода» дає можливість зробити вже сьогодні те, що багато хто необгрунтовано відкладає на потім.

 

Якщо у Вас виникли питання - телефонуйте нам: (044) 225 00 05! Ми проконсультуємо.

Зворотній зв'язок

Заповніть, будь ласка, форму і ми передзвонимо Вам. Ми відповімо на Ваші питання і надамо необхідну консультацію!

Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове

Ми не займаємось розсиланям рекламних повідомлень,
а також не передаємо контактні дані третім особам

Чекаю дзвінка