Блог

Теплові насоси «під ключ»
для приватних будинків, квартир,
комерційної нерухомості
та  промисловості

Тепловий насос для опалення будинку

Висока енергоефективність, функціональна універсальність, автономність, екологічність, високий рівень комфорту протягом усього року, додатково безпека і зручність керування виводять теплові насоси в лідери обладнання для опалення та кондиціювання будинку. Додаткова можливість нагріву великої кількості побутової води або нагріву води для басейнів ще більше підвищує авторитет теплових насосів в середовищі опалювальної техніки. Навіть при високій вартості теплонасосні установки окупаються за 3-4 роки завдяки суттєвій економії експлуатаційних витрат.

Дата
серпня 27, 2020
257

Унаслідок помітних проблем з екологією, високої вартості і істотного зниження запасів традиційних природних енергоресурсів, суттєвий поштовх отримала, так звана, альтернативна енергетика. Виснаження надр змушує людство шукати нові джерела, де тільки можна. І, треба зазначити, що в деяких напрямках воно досить досягло успіхів. Так, наприклад, все частіше, в приватному будівництві, застосовується опалення будинку тепловим насосом. При цьому він може бути використаний не тільки для обігріву житла, але і для кондиціювання і забезпечення будинку гарячою водою.

З огляду на досить високу вартість підведення газу і чималі витрати на його споживання, при вельми нестабільних цінах на цей енергоносій, а також кліматичні зміни, теплонасос може бути відмінною альтернативою газовому котлу.

А якщо брати до уваги ще високу екологічність технології, переконливу енергоефективність і комфорт експлуатації, тепловий насос для опалення будинку - це дійсно більш раціональний вибір.

 

 

Що являє собою тепловий насос?

На відміну від традиційних джерел тепла, які передбачають, за винятком електроенергії, спалювання газу, вугілля, нафтопродуктів або деревини, нова технологія дозволяє задіяти поновлювану низькотемпературну енергію навколишнього середовища: сонця, повітря, води або землі.

Тепловий насос для опалення будинку 75% необхідної енергії отримує з навколишнього середовища. Остання частина, - чверть, що залишилася,  припадає на електроенергію, необхідну для функціонування обладнання (циркуляційного насоса, компресора). Тобто, наприклад, щоб отримати 10 кіловат теплової енергії, буде потрібно 2,5 кіловата енергії електричної. А це дозволяє говорити про те, що тепловий насос для опалення має коефіцієнт корисної дії 300%.

Що таке «теплонасосна система» було описано французьким інженером-фізиком Саді Карно ще на початку 19 століття, проте, широке практичне застосування вона знайшла тільки в 20-му столітті. Принцип, за яким працює тепловий насос в приватному будинку, цілком можна порівняти з функціонуванням звичайного побутового холодильника, що відбирає тепло у продуктів, які в ньому зберігаються, охолоджуючи їх, і відводить його в приміщення, де знаходиться агрегат.

Точно за таким же принципом працюють сучасні теплові насоси для опалення, що відбирають тепло з грунту, води або повітря і подають його в будівлю, що обслуговується, виступаючи, таким чином, своєрідними холодильниками зворотної дії.

 

Незалежно від моделі та назви бренду, кожен тепловий насос для опалення приватного будинку конструктивно складається з двох частин. Одна, зовнішня, витягує тепло із зовнішнього середовища, а друга, що розташовується усередині будинку, - передає отриману енергію домашній системі опалення.

Вся система збирається з:

 • зонда (випарника), що представляє собою великий змійовик з холодоагентом всередині. Він занурюється в певне середовище для вилучення з неї теплової енергії, за допомогою якої буде виконуватися опалення за допомогою теплового насоса;
 • компресора, в якому холодоагент, який перейшов в газоподібний стан, при відборі тепла з певного середовища, стискається, що супроводжується підвищенням його тиску і температури;
 • конденсатора, де газ-холодоагент передає тепло системі опалення і, охолоджуючись, повертається в рідкий стан, знову вступаючи в випарник, після чого процес повторюється.

 

Види теплонасосів

З урахуванням можливості відбору тепла з різних джерел, розроблені теплові насоси для опалення будинку декількох видів:

 • грунт-вода (застосовуються для підігріву рідкого теплоносія, отримуючи тепло з грунту);
 • вода-вода (тепло для нагріву теплоносія витягується з водойм);
 • повітря-вода (вода в радіаторах нагрівається за допомогою тепла, відібраного з зовнішнього повітряного середовища);
 • вода-повітря (в цьому випадку обігрів будинку тепловим насосом відбувається за рахунок тепла, відібраного з води і подається в приміщення через системи повітряного опалення);
 • повітря-повітря (через системи повітряного обігріву подається тепло з повітряного середовища);
 • грунт-повітря (опалення тепловим насосом цього типу відбувається шляхом нагрівання повітря в приміщенні за допомогою тепла, що витягується з грунту).

Кліматичні умови України дозволяють досить ефективно використовувати теплонасоси для відбору тепла з грунту або, в дещо меншій мірі, з водойм, з подальшою його передачею на опалення житлових приміщень.

Використання теплонасосу для охолодження повітря

Оскільки опалення тепловими насосами відбувається за таким же принципом, що і охолодження продуктів в холодильнику, теплонасоси можуть використовуватися і в літню пору для охолодження повітря в приміщеннях. В цьому випадку, замість радіаторів використовуються фанкойли.

Якщо врахувати, що, наприклад, температура грунту стабільно знаходиться в діапазоні від 7 до 12 градусів, то тепловий насос для приватного будинку може охолоджувати повітря з вимкненим компресором. Якщо пасивне охолодження виявиться недостатньо ефективним, починає роботу компресор, дщо одатково охолоджує теплоносій.

 

Переваги і недоліки теплонасосу

ККД теплонасоса викликає багато суперечок, оскільки відсутнє пряме перетворення енергії традиційного палива в теплову. Але на опалення приватного будинку тепловим насосом витрачається дійсно менше електроенергії, ніж при використанні електрообігрівачів. Останні моделі насосів виділяються високою енергоефективністю, що дозволяє витрачати вчетверо менше коштів, ніж при використанні інших енергоносіїв.

До інших безаперечних достоїнств, якими відрізняється тепловий насос опалення, варто віднести:

 • універсальність системи; теплонасос можна використовувати не тільки для обігріву житла, але і для охолодження повітря в ньому, а також нагріву води для побутових потреб;
 • можливість інтеграції в систему опалення, в якій використовуються інші джерела енергії, наприклад, газовий котел;
 • високу екологічність і безпеку експлуатації;
 • комфортність і простоту управління.

Якщо говорити про недоліки, то на всі роботи по формуванню опалювального комплексу і сам тепловий насос для приватного будинку ціна досить велика. Однак, всі витрати окупаються за 2-3 роки, чого не скажеш про газові або твердопаливні котли, експлуатація яких вимагає постійних і чималих витрат на енергоносії.

 

 

Хто зможе допомогти зі встановленням теплонасосу?

Інвестиції у власне житло, що дозволяють створити в ньому максимально комфортні умови для всіх домочадців, можна віднести до основ, що визначають те, що повинна зробити людина за своє життя, крім будівництва будинку і посадки дерева. І ефективна система опалення тут знаходиться на одному з перших місць.

Сьогодні в Україні існує чимало підприємств, де можна купити тепловий насос для опалення, ціна якого буде відносно доступною, або компанії, що займаються монтажем обладнання. Однак, тільки мало хто може виконати повний комплекс робіт, що називається, «під ключ». До таких підприємств відноситься і компанія «Повітря-вода», фахівці якої готові підготувати безкоштовне ТЕО на будь-якому етапі будівництва і виконати всі необхідні роботи, від буріння свердловин і монтажу контурів, до пуско-налагодження обладнання, з подальшим його сервісним обслуговуванням. Наші інженери готові вирішувати найскладніші завдання, які тільки стимулюють їх прагнення до максимально високих результатів роботи.

Компанія «Повітря-вода» дає можливість зробити вже сьогодні те, що багато хто необгрунтовано відкладає на потім.

Зворотній зв'язок

Заповніть, будь ласка, форму і ми передзвонимо Вам. Ми відповімо на Ваші питання і надамо необхідну консультацію!

Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове
Це поле - обов’язкове

Ми не займаємось розсиланям рекламних повідомлень,
а також не передаємо контактні дані третім особам

Чекаю дзвінка